17.07.2018/15:13

Strajki pracowników Amazona w Polsce, Niemczech i Hiszpanii

Wczoraj rozpoczęła się fala strajków w europejskich centrach dystrybucyjnych Amazona. Protesty zostały zorganizowane w dniu akcji promocyjnej Amazon's Prime Day i mają na celu utrudnienie handlowych żniw platformy e-commerce. Pracownicy walczą o lepsze warunki pracy i wyższe płace.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Raven123 20.07.2018

  Brawo dla odważnych pracowników ze wszystkich 3 krajów. AMAZON to kolejna zbrodniarz pracowniczy. Dla przykładu w Amazon Polska pracownicy otrzymują pensje minimalne czyli jakieś 1530 zł netto. Z czego pracownicy także muszą dojeżdżać do pracy codziennie jakieś 2-30km bo magazyny są w strefach ekonomicznych więc prawie połowa tej kwoty znika na same dojazdy. Praca jest mordercza na granicy BHP, komputer mówi tylko do człowieka "szybciej, szybciej, za mała wydajność, ściaśniaj"... obowiązuje przerwa obiadowa - przejście z/do kantyny zajmuje średnio 15 minut - zanim podejdziesz z tacą po jedzenie już musisz wracać na stanowisko pracy bo "komputer" już czeka. To są zwykłe obozy śmierci pracownicze a nie pracodawca - pamiętam jak Tusk i PO się produkowali w TV, że taki SUPER pracodawca da tyle miejsc pracy i zagościł do Polski. Albo zaczną płacić po 4500 - 5500 zł b-tto pracownikom i dadzą normalne warunki środowiska pracy albo wyrzućmy ich z Polski i spalmy te magazyny ...

 • Łukasz 18.07.2018

  @Tosca - business is business, nikt nikogo tam na siłę nie trzyma.

 • Tosca 18.07.2018

  Przecież właściciel Amazona to zwykły ekonomiczny zbrodniarz. Zamiast wychwalania go przez media jaki to jest bogaty i ile mld dolarów jest wart jego majątek powinien być piętnowany za wykorzystywanie ludzi i zmuszani ich do niewolniczej pracy za minimalne wynagrodzenia w danym kraju....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.