20.11.2020/12:49

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego za zawieszeniem zakazu handlu w niedziele

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego ogłosiła w piątek swoje stanowisko w sprawie zawieszenia zakazu handlu w niedzielę. Wszyscy przedstawiciele strony społecznej chcą liberalizacji przepisów, czyli otwarcia sklepów w niedziele. Warto jednak podkreślić, że pod koniec listopada z RDS wystąpił związek zawodowy NSZZ "Solidarność", czyli główny orędownik zakazu.

„Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego wnioskuje do strony rządowej o szybką interwencję legislacyjną zawieszającą na czas stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii oraz w okresie 180 dni po ich odwołaniu, zakazu handlu w niedziele określonego w art. 5 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni” – czytamy w stanowisku upublicznionym przez Macieja Wituckiego, prezydenta Konfederacji Lewiatan na Twitterze.

„Celem tej inicjatywy jest także ochrona miejsc pracy i pracowników handlu przed gospodarczymi oraz zdrowotnymi skutkami epidemii COVID-19. Propozycja zmiany przepisu przewiduje równocześnie zagwarantowanie handlu dwóch wolnych niedziele w okresie kolejnych 4 tygodni” – czytamy dalej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • jako 23.11.2020

    Zdrajcy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także