01.10.2019/15:00

SuperDrob rozwija segment convenience food. Firma nabyła zakład w Goleniowie

SuperDrob S.A., producent dań gotowych i jeden z największych eksporterów drobiu w Polsce, podpisał dzisiaj umowę nabycia przedsiębiorstwa od BBP Sp. z o.o. w Goleniowie. Długofalowe plany firmy zakładają znaczące zwiększenie obecnych możliwości produkcyjnych w segmencie convenience food.

 – Zamierzamy zwiększyć moce produkcyjne w SuperDrob, co jest zbieżne ze strategią naszej grupy kapitałowej. Rozwijamy segment convenience. To najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź naszego biznesu. Jesteśmy wiodącym graczem w tej dziedzinie w naszym kraju. Stale rozwijamy kategorię dań gotowych z drobiu w Polsce, jesteśmy też liczącym się producentem żywności convenience w Europie. Rozpoczęcie produkcji w zakładzie w Goleniowie jest jednym z kolejnych kroków naszych planów inwestycyjnych. Będzie to już drugi zakład w tym roku oddany do użytku. Na początku roku uruchomiliśmy wytwórnię pasz w Łukowie – mówi Jarosław Kowalewski, Członek Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, SuperDrob S.A.

Główny zakład SuperDrob, specjalizujący się w convenience food znajduje się w Łodzi. Produkuje dania z drobiu, m.in. popcorn, nuggestsy, stripsy.

BBP Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji elementów pieczonych z drobiu, i obecnie zatrudnia około 50 osób. Profil działalności zakładu w Goleniowie jest bardzo podobny do profilu zakładu w Łodzi.

SuperDrob S.A. to grupa kapitałowa oferująca produkty drobiowe tradycyjne i nowoczesne – dania gotowe z drobiu. Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów, głównie do krajów UE a także Chin i Japonii. Firma specjalizuje się w całościowym procesie hodowli i przetwórstwa drobiu „od jaja po gotowy produkt na półce”. Zatrudnia prawie 3000 osób.

Przychód grupy kapitałowej w 2018 r. to ok. 1,5 mld zł. Główne zakłady przetwórstwa znajdują się w Karczewie, Łodzi i Lublinie. Obszar surowcowy to dwie wylęgarnie kurcząt – Stoczek Węgrowski, Turka – oraz wytwórnia pasz w Łukowie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.