19.11.2018/07:43

Supermarket Frac zmienił szyld na E.Leclerc i format na hipermarket [AKTUALIZACJA]

Zgodnie z zapowiedzią sieć E.Leclerc otworzyła w listopadzie nowy hipermarket kompaktowy w Stalowej Woli. Sklep przy ul.  Niezłomnych 70 działał wcześniej w formacie supermarketu pod szyldem Frac Delikatesy.

W Stalowej Woli powstał kolejny sklep E.Leclerc. Hipermarket otwarto 14 listopada
w obiekcie handlowo-usługowym przy ul. Niezłomnych 70. Nowo otwarty sklep zatrudnia 80 pracowników.

Podkarpacka placówka, funkcjonująca wcześniej przez kilkanaście lat pod szyldem sieci Frac, to hipermarket kompaktowy o powierzchni 3500 mkw. W ostatnich miesiącach sklep przeszedł znaczącą modernizację. Objęła ona m.in. trwającą od 30 czerwca br. rozbudowę, w ramach której podwojono powierzchnię sprzedaży. Zmieniono także sposób poruszania się po obiekcie oraz usytuowanie pozostałych należących do niego lokali. Modernizacja objęła również remont parkingu oraz dostosowanie go do wymogów bezpieczeństwa. Jednym z atutów hipermarketu na rynku lokalnym będzie szeroki wybór produktów.

- Skupimy się na utrzymaniu bardzo wysokiego poziomu produktów świeżych. Mięso, wędliny, ryby, pieczywo oraz warzywa i owoce szczególnie wyróżniają nasz hipermarket. Dzięki zmianom zdecydowanie poszerzyliśmy asortyment, m.in. w dziale artykułów przemysłowych. Liczymy na to, że stalowowolski E.Leclerc będzie miał charakter regionalny. Chcemy dotrzeć z naszą ofertą nie tylko do mieszkańców Stalowej Woli i Niska, ale również Tarnobrzega, Sandomierza i wielu innych mniejszych miejscowości – mówi Artur Frąc, prezes E.Leclerc Stalowa Wola.

Zmian szyldu to jeden z efektów rozpoczętej kilka miesięcy temu współpracy między sieciami E.Leclerc i Frac. W ramach podpisanej umowy operatorzy powołali grupę zakupową.

Na koniec br. Grupa E.Leclerc będzie zarządzała w Polsce siecią 51 sklepów w trzech formatach: hiper- i supermarketu oraz convenience. W roku 2017 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,8 mld zł.

Fot. Hipermarket E.Leclerc w Stalowej Woli

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.