18.07.2017/10:03

Sushi-robot gotów do inwazji na Japonię

Roboty dostarczające sushi pojawią się na ulicach japońskich miast. Wydaje się to tak naturalne, że aż dziwi fakt, że dopiero teraz, skoro tego rodzaju usługi były już od jakiegoś czasu testowane na ulicach m.in. Londynu i Los Angeles. Cóż, dzięki firmie tokijskiej robotycznej ZMP Japończycy wreszcie wkraczają w erę automatycznych dostaw swojej ulubionej potrawy – informuje portal Fast Company.

Aby spełnić marzenia Japończyków o robotach dostarczających sushi, ZMP nawiązała współpracę z firmą Ride On Express, która jest właścicielem popularnej sieci barów sushi Gin no Sara. Od sierpnia robot zwany CarriRo rozpocznie dostawy zamówień do domów klientów – cieszy się Fast Company.

Niestety, z powodu braku precyzyjnych przepisów regulujących poruszanie się pojazdów autonomicznych po japońskich drogach publicznych na razie robociki będą jeździć wyłącznie po prywatnych posesjach, takich jak parkingi przy biurowcach. Ale jest nadzieja, że wkrótce to się zmieni.

Robot CarriRo może pomieścić porcje dla ok. 60 osób. Może autonomicznie poruszać się po chodnikach, z prędkością ok. 5 km na godzinę, wykorzystując do nawigacji kamery i czujniki laserowe.


Źródło: fastcompany.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.