25.10.2021/10:11

Światło dedykowane ladzie mięsnej, czyli lepsza sprzedaż i komfort dla pracowników oraz klientów

Nie od dziś wiadomo, że konsumenci zwracają bardzo dużą uwagę na wygląd asortymentu. To szczególnie ważne w przypadku produktów świeżych takich jak warzywa i owoce oraz mięso. Ich prezentację można poprawić, stosując odpowiednie oświetlenie.

„To ładnie wygląda, poproszę” – to jedno z najczęściej wypowiadanych zdań przy stoiskach i w delikatesach branży mięsnej. Nic w tym dziwnego, ponieważ najpierw jemy oczami. Oczy 
i mózg to pierwsi konsumenci naszych spożywczych preferencji. W czasach bardzo dużego dostępu do dóbr konsumpcyjnych rządzi prawo wolnego wyboru. Ma ono swoje własne zasady. Pandemia pokazała, jakie filary szczególnie doceniają konsumenci. Przez ostrożność i dbałość o siebie wrócili oni do tego, co najważniejsze: najwyższej jakości i świeżości produktów, przywiązania do sprzedawców lokalnych i wyrobów tradycyjnych, rekomendacji produktowej rodziny i znajomych, zwracania uwagi na atrakcyjność wnętrza oraz atmosferę panującą w sklepie.

Dedykowane rozwiązania

Firma FREI, producent oświetlenia LED, sygnalizuje duży wzrost zapotrzebowania na światło branżowe właśnie do mięsa i wędlin. Pandemia przekonała przedsiębiorców, że warto inwestować w klienta. Właściciele marketów i delikatesów nie decydują się jednak na rozwiązania ogólnodostępne w salonach z oświetleniem. Na rynku doceniane są przede wszystkim produkty autorskie, które charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i docelowe przeznaczenie produktu. Cechy te przekładają się bezpośrednio na czynniki propracowniczne i prokonsumenckie, które w czasach pandemii jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: https://store.frei-light.com/pl/kontakt

Oświetlenie sprzedaje

Co ciekawe, w kwestii oświetlenia mięsa i wędlin oraz dbania o potrzeby ludzi można znaleźć wspólny mianownik. Z pozoru zagadnienia te nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak prawda jest nieco inna. Oświetlenie branżowe to narzędzie pracy. I jak każde, musi spełniać swoje podstawowe funkcje, a także sprawnie współpracować z ludźmi. Jakie są zatem cechy charakterystyczne światła, które znajdziemy nad ladami chłodniczymi z mięsem?

  • Właściwie dobrane światło branżowe sprzedaje i jest to jego niezaprzeczalna cecha, dlatego traktować je należy jako inwestycję, a nie wydatek,
  • Profesjonalnie zaprojektowane oświetlenie eliminuje czynniki zagrożenia zdrowotnego, zarówno wobec klientów, jak i pracowników – należą do nich zbyt wysoki wskaźnik olśnienia przykrego (UGR), występowanie flickeringu (tętnienie światła) i zbyt duża ilość światła niebieskiego,
  • Dobrze zaprojektowane oświetlenie nie tylko zwraca uwagę konsumentów, ale także wpływa pozytywnie na ich emocje, zwiększa satysfakcję z dokonywanych zakupów,
  • Oświetlenie branżowe buduje atmosferę w przestrzeni i wyróżnia w niej wybrany towar,
  • Prawidłowo dobrana barwa oświetlenia branżowego dba o najwyższą jakość ekspozycji prezentowanych towarów i uwydatnia jego walory.

 

Zaufać ekspertom

Polskim producentem branżowego oświetlenia LED jest firma FREI z Gdyni. Obsługę techniczną inwestycji warto powierzyć firmie Arktyka z Tczewa. Arktyka to partner handlowy firmy FREI, który posiada 30-letnie doświadczenie na rynku. W ofercie znaleźć można aranżacje sklepów i gastronomii wraz z gwarancją pełnej obsługi technicznej i montażu, w tym: urządzenia chłodnicze, regały sklepowe, meble, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja i chłodnictwo. FREI i Arktyka stawiają na ludzką stronę biznesu, wspierając rynki lokalne i zdobywając zaufanie swoim zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem.

Do wspólnych realizacji firm należą m.in. Delikatesy Max&Xavier w Kartuzach i Baninie, PSS Kwidzyn Kasprowicza, ZM Nowak, Przystanek Zdrowie.

Zapraszamy do kontaktu: http://arktyka.com.pl/
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.