02.03.2021/08:30

Światowy rynek żywności ekologicznej jest już warty ponad 100 mld euro

Wartość globalnego rynku żywności ekologicznej wyniosła w 2019 roku ponad 106 mld euro - wynika z raportu stworzonego przez organizację FiBL, cytowanego przezz serwis biokurier.pl.

Z raportu wynika, że bezapelacyjnie największym rynkiem żywności ekologicznej były Stany Zjednoczone (44,7 mld euro). Czterokrotnie mniej warte były rynki sklasyfikowanych na drugim miejscu Niemiec (11,97 mld euro) oraz trzeciej Francji (11,29 mld euro). Na czwartym miejscu uplasowały się Chiny (8,5 mld euro).

Jak czytamy na biokurier.pl, europejska średnia na wydatki na ekologiczną żywność wyniosła 55 euro. Przodowała pod tym względem Dania (344 euro na osobę), a Polska wypadła bardzo słabo (8 euro).

Wartość europejskiego rynku eko żywności oszacowano na 45 mld euro.

Według raportu FiBL już 1 milion producentów na świecie posiada certyfikat ekologiczny, a na terenie Unii Europejskiej działa 343 tys. producentów ekologicznych. W Europie sprzedaż żywności ekologicznej w cenach detalicznych wyniosła 4 mld euro.

źródło: biokurier.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także