29.09.2016/09:56

Szałamacha nie dokończy prac nad podatkiem handlowym. Morawiecki nowym ministrem finansów

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki powołany został dodatkowo na stanowisko ministra finansów. W funkcji tej zastąpi Pawła Szałamachę - poinformowała w środę premier Beata Szydło.

Szefowa Rady Ministrów oznajmiła także, że podjęła decyzję o powołaniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów (organ ten istniał już wcześniej w latach 1997-2001). Na jego czele również stanie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki od teraz będzie miał pod sobą łącznie 16 wiceministrów. Objęcie przez niego teki ministra finansów oznacza m.in., że bezpośrednio nadzorować będzie prace w resorcie nad podatkiem handlowym. Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nad nową wersją tej daniny, projekt ustawy ma zostać przedstawiony lada moment. Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za pilotowanie tej sprawy jest w MF wiceminister Wiesław Janczyk.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.