22.08.2020/17:08

Szaleństwo na amerykańskiej giełdzie. Walmart warty mniej od Tesli!

Tesla, producent samochodów elektrycznych, w tym tygodniu stał się wyżej wycenianą spółką od firmy Walmart, operatora największej sieci handlowej na świecie.

Kapitalizacja Walmartu na koniec piątku to ok. 372,8 mld dolarów, podczas gdy Tesli - już 382 mld dol. Jeszcze do niedawna było to nie do pomyślenia, jednak w ciągu ostatnich dwunastu miesięcu akcje Tesli podrożały aż o prawie 830 proc., podczas gdy kurs Walmartu wzrósł "zaledwie" o 17,5 proc.

Porównanie wartości obu firm szokuje, gdy zostawimy ze sobą ich przychody. Podczas gdy Walmart generuje rocznie ok. 523 mld dol. sprzedaży, w przypadku spółki kontrolowanej przez Elona Muska jest to zaledwie... 24,6 mld dol.

Mało tego: Tesla ubiegły rok zakończyła pod kreską, ze stratą netto rzędu 862 mln dol. Walmart mógł się natomiast pochwalić zyskiem netto na poziomie 14,9 mld dol.

Walmart, posiadający na całym świecie ok. 11,5 tys. sklepów i zatrudniający 2,2 mln pracowników, jest obecnie dwunastą najwyżej wycenianą spółką notowaną na amerykańskiej giełdzie. Oprócz Tesli wyprzedzają go (kolejno wg najwyższej kapitalizacji): Apple, Amazon, Microsoft, Alphabet, Facebook, Alibaba, Berkshire Hathaway, Visa, Taiwan Semiconductor oraz Johnson&Johnson.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także