22.01.2020/13:51

Szef Sainsbury's odchodzi, bo nie zdołał doprowadzić do połączenia z siecią Asda

Sieć brytyjskich supermarketów Sainsbury's ogłosiła, że wypowiedzenie otrzymał prezes spółki Mike Coupe, któremu nie udało się połączyć firmy z należącą do Walmarta siecią Asda. Transakcję zablokował brytyjski regulator rynku.

„Po blisko sześciu latach na stanowisko CEO i piętnastu latach pracy dla sieci Sainsbury's Mike Coupe potwierdził swój zamiar rezygnacji z zajmowanego stanowiska” – ogłosiła firma w komunikacie. Coupe będzie pełnił swoje obowiązki do końca maja 2020 r. Od 1 czerwca zastąpi do Simon Roberts, obecny dyrektor ds. detalu i operacji.

Sieć supermarketów Sainsbury's, drugi po Tesco detalista w Wielkiej Brytanii, planowała przejęcie swojej konkurencji, należącej do amerykańskiego Walmarta sieci Asda, nr 3 na Wyspach. Wszelkie szczegóły transakcji zostały już ustalone, jednak w maju 2019 r. została ona zablokowana przez brytyjski urząd Competition and Markets Authority (CMA).

Urząd wydał oficjalne postanowienie zakazujące sieciom podejmowania działań na rzecz fuzji. W myśl postanowienia, obie spółki mają zakaz wzajemnego obejmowania swoich udziałów. Zakaz obowiązywać będzie przez 10 lat – jest to standardowy termin w praktyce CMA. Regulator po zbadaniu transakcji uznał, że prowadziłaby ona do wzrostu cen w sklepach, online i na wielu stacjach paliw w całej Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.