17.11.2019/11:16

Szef sieci Lewiatan nawołuje do złagodzenia zakazu handlu w niedziele

- Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele w zasadzie niewiele pomogła tym, którym miała pomóc, gdyż pomogła najbardziej dyskontom - ocenił Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding w rozmowie z portalem Money.pl.

Zdaniem Kruszewskiego, ustawa powinna zostać jak najszybciej znowelizowana. Szef sieci Lewiatan jest zdania, iż należy przywrócić wariant z 2018 r., z dwiema niedzielami handlowymi i dwiema (czasami trzema) niehandlowymi w każdym miesiącu.

- Badania wykazały, że 50 proc. społeczeństwa to popierało, a 50 proc. negowało, w związku z czym jest to jakiś kompromis. W tym roku, kiedy są już trzy niedziele z zamkniętymi sklepami, ponad 60 proc. respondentów jest z tego niezadowolonych. W przyszłym roku opór społeczny może być jeszcze większy - przewiduje Kruszewski.

Jak stwierdził w programie "Money. To się liczy", na zakazie handlu w niedziele zyskują dyskonty oraz "placówki niby-pocztowe". - Uważam, że jest to wielki błąd i nie wiem, dlaczego w tym błędzie tak długo tkwimy. (...) To jest jakaś sztuczka. Prawo w tym względzie jest zdecydowanie wadliwe i powinno być naprawione - uważa prezes Lewiatan Holding.

Według Wojciecha Kruszewskiego, brakuje konsultacji między branżą handlową a rządem w sprawie tego, jak powinno wyglądać ograniczenie niedzielnego handlu.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Lucas 23.11.2019

    Jak się pytam - gdzie jest Alfred Bujara z solidarności??? Najgłośniejszy rzecznik zaostrzania ustawy o zakazie handlu! Dla Boga, panie Bujara! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel o twojej ukochanej ustawie źle mówi! A ty się nie zrywasz? Gęby w dzikim skowycie nie rozwierasz? Do tvpis nie lecisz, żeby pomstować, wyklinać i straszyć? Co się stało z tobą, związkowcu?

  • Rochu 23.11.2019

    Też jestem za złagodzeniem tej ustawy, ale niestety w wypowiedzi prezesa Kruszewskiego widzę, że mocno pije on do żabek, ten tekst o "placówkach-niby pocztowych", to taki przytyk w stronę żabek. Kiepsko, bo raz - w takie sprawie jak ustawa sieci handlowe powinny działać ramię w ramię, dwa - facet nie ma racji. Żabki działają w pełni legalnie, każdy sąd w tym kraju to przyznał.

  • adam777 23.11.2019

    właściwie popieram każdy pomysł poluzowania tej mocno rygorystycznej ustawy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.