23.06.2020/20:41

Szkolenia online dla małych i średnich firm od Facebooka

Facebook uruchamia platformę ze szkoleniami online dla małych i średnich firm w Polsce, aby pomóc im w odbudowie działalności. Portal społecznościowy przygotował poradnik przedsiębiorcy, który jest bazą darmowych i interaktywnych szkoleń online.

Portal zobowiązuje się, że będzie regularnie publikować webinary poświęcone rozwijaniu biznesu online, tworzeniu kreatywnych treści oraz prezentujące inspirujące przykłady skutecznego wykorzystania narzędzi cyfrowych przez polskie firmy. Pierwsze szkolenie odbędzie się już 24 czerwca br.

Na skutek kryzysu związanego z COVID-19 w szczególnej sytuacji znalazło się wiele najmniejszych przedsiębiorstw. Niektóre musiały całkowicie zawiesić działalność, a dla innych utrzymanie klientów pozostających w domach stało się nieporównanie trudniejsze. Wiele firm w całości lub częściowo zmieniło model działania i przeniosło się do internetu, aby utrzymać płynność finansową i miejsca pracy. 

Ze względu na to, że wielu przedsiębiorcom brakuje wiedzy i narzędzi, aby skutecznie wykorzystać możliwości płynące z internetu, Facebook zdecydował się uruchomić program darmowych szkoleń dla przedsiębiorców. 

– Mamy świadomość, że wiele problemów, z którymi borykają się dziś przedsiębiorcy nie ustąpiło w momencie zniesienia obostrzeń. Aby ułatwić im przetrwanie tego trudnego czasu, a także usprawnić dostosowanie się do nowej rzeczywistości, chcemy pokazać jak wykorzystać potencjał internetu i darmowych narzędzi Facebooka i Instagrama. Mamy zamiar dotrzeć z praktyczną wiedzą do jak największej liczby małych i średnich firm – mówi Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce.

Tematyka szkoleń obejmie takie zagadnienia jak skuteczne budowanie firmy w sieci, opowiadanie o marce w mediach społecznościowych, utrzymywanie kontaktu z klientami i tworzenie angażujących i atrakcyjnych treści za pomocą darmowych aplikacji mobilnych. Poza webinarami, platforma będzie zawierała nagrania i poradniki stworzone z myślą o przedsiębiorcach poszukujących niezbędnych wskazówek potrzebnych do cyfrowej transformacji. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.