28.11.2016/09:45

Szwajcarski krzyż zniknie z niektórych produktów Nestlé

Od stycznia 2017 roku koncern Nestlé będzie musiał usunąć szwajcarski krzyż z 80 swoich produktów – podaje serwis gazeta.pl.

Ma to związek z wejściem w życie nowego prawa, które określa minimalną ilość szwajcarskich składników w produktach oznaczonych flagą tego kraju.

Od nowego roku aby produkt mógł zostać uznany za szwajcarski, aż 80 proc. składników musi być pochodzenia szwajcarskiego. W przypadku produktów mlecznych – ma to być 100 proc.

Nestlé, po przeanalizowaniu 650 produktów stwierdziło, że 80 proc. produktów nie spełnia tej normy. Są to m.in. lody i majonezy. Problem w tym, że do produkcji majonezu firma zużywa 34 mln jaj od kur z wolnego wybiegu, a z samej Szwajcarii nie jest w stanie pozyskać takiej ilości.

Szwajcarzy zdecydowali się wprowadzić nowe przepisy, aby chronić szwajcarską markę i zapobiec nadużyciom – pisze serwis gazeta.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.