11.10.2018/11:20

Szwajcarzy idą po rosyjską czekoladę. Barry Callebaut bierze kolejną firmę

Barry Callebaut, szwajcarska firma będąca światowym liderem w produkcji tzw. czekolady przemysłowej zwiększy mocy produkcyjne w Rosji, dzięki przyjęciu rosyjskiego producenta czekolady.

Jak podaje dziennik Wiedomosti, Szwajcarzy podpisali porozumienie z właścicielami firmy Inforum w sprawie kupna rosyjskiego przedsiębiorstwa. Dzięki tej inwestycji, mocy produkcyjne szwajcarskiego koncernu w Rosji wzrosną trzykrotnie. W ocenie firmy Barry Callebaut, rosyjski rynek ma ogromny potencjał.

Planuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca tego roku. Strony nie podają warunków sprzedaży.

Barry Callebaut to światowy lider wśród producentów czekolady i produktów z kakao. Firma zarządza około 60 przedsiębiorstwami zlokalizowanymi na całym świecie, których łączna produkują wynosi około 2 mln ton.

Sprzedaż firmy w roku finansowym 2016-2017 wyniosła około 6,3 mld euro. 50,1 proc. akcji spółki należy do szwajcarskiego koncernu Jacobs Holding miliardera Klausa Jakobsa, kolejne 8,5 proc. ma jego żona Renata Jakobs.

Inforum z kolei, tworzy grupa przedsiębiorstw, która działa od 1994 roku. Jest to obecnie jeden z największych handlowo-produkcyjnych holdingów w Rosji. Grupa zajmuje się dostawą surowców i półproduktów dla firm z branży spożywczej – cukierniczej, mleczarskiej i piekarniczej. Konkurencyjną przewagę Inforum jest możliwość wyprodukowania tzw. produktów pilotażowych we własnym laboratorium. Są to niewielkie partie produktów, które są testowane na miejscu. W wyniku tych prac powstają nowe receptury produktów na indywidualne zamówienia partnerów handlowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.