09.02.2020/12:23

Szyld Lidl w Szczecinie wzbudza kontrowersje. Biedronka wcześniej ugięła się w tym mieście

Mieszkańcy Szczecina buntują się przeciwko krzykliwemu szyldowi sklepu Lidl, umieszczonemu na elewacji nowoczesnego biurowca Posejdon. - Inspiracją niech będzie konkurencja, która potrafi, również w Szczecinie, dopasować estetykę szyldów do okolicy, stosując np. logotypy monochromatyczne - piszą.

Dwa stowarzyszenia „Rowerowy Szczecin” i „Szczeciński Ruch Miejski”, inicjatorzy wydarzenie na Facebooku „Szczecinianie piszą do Lidla”, nawołują do wysyłania petycji na adresy email recepcji Lidla i do biura prasowego sieci dyskontów.

Szczecińska "Gazeta Wyborcza" w swoim serwisie internetowym spytała internautów o to, czy szyld Lidla oszpeca gmach Posejdona? W ciągu niespełna doby w sondzie wzięło udział prawie 800 osób, z czego 79 proc. respondentom nie podobało się krzykliwe logo.  

„Mieszkańcy Szczecina sprzeciwiając się psuciu estetyki naszego miasta zwracają się do Lidl Polska i Posejdon o stosowanie najwyższych standardów estetycznych przy umieszczaniu szyldów i logotypów na budynku.
Nowowybudowany Posejdon ma szansę stać się dumą Szczecina. Inwestor wielokrotnie chwalił się zieloną ścianą czy najnowocześniejszymi ekologicznymi rozwiązaniami budynku.

Zarówno jakość inwestycji jak i lokalizacja zasługują również na najwyższej klasy oprawę wizualną. Mieszkańcy Szczecina zwracają się do Lidl Polska o zastosowanie dopasowanych do miejsca szyldów, rezygnację z krzykliwych kolorów widocznych już teraz na elewacji budynku. Inspiracją niech będzie konkurencja, która potrafi, również w Szczecinie, dopasować estetykę szyldów do okolicy, stosując np. logotypy monochromatyczne” – podają na Facebooku pomysłodawcy wydarzenia. 

Portal szczecin.wyborcza.pl przypomina, że wcześniej Szczecinianie zbuntowali się przeciwko czerwonym witrynom sklepu Biedronka przy Deptaku Bogusława, urokliwej, ulicy w reprezentacyjnej części Szczecina.
- Do sieci handlowej popłynęły listy szczecinian, którzy nie zgadzali się na takie oszpecanie fasady kamienicy na deptaku. Reakcja była błyskawiczna. Wymienione zostało także logo – podaje szczecin.wyborcza.pl.

Teraz autorzy protestu apelują o wysyłanie listów do Lidla, zaczynających się słowami: „Zwracam się z prośbą o jak najszybszy demontaż kolorowego szyldu Lidla, który został umieszczony na elewacji szczecińskiego Posejdona. Proszę o zastosowanie najwyższych standardów estetycznych przy umieszczaniu szyldów, logotypów i innych informacji wizualnych na tym budynku.”
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gość 10.02.2020

    Mieszkańcy nie mają nic przeciwko. To tylko paru internetowych krzykaczy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.