03.12.2019/14:28

Szymon Piduch, prezes Dino Polska najwyżej wycenianym polskim menadżerem sektora FMCG [RANKING]

Wartość prezesa zarządu Dino to ponad 377 mln złotych, wynika z raportu opracowanego przez Martis Consulting. W TOP 30 znalazł się także Luis Amaral. Prezes Eurocashu został wyceniony na ponad 61 mln złotych.

Ranking klasyfikuje tylko menadżerów związanych z firmami notowanymi na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak podkreślają autorzy raportu, wartość konkretnego menadżera to kwota, o którą możne zmniejszyć się wartość całej firmy po jego ewentualnym odejściu. Szymon Piduch z wynikiem 377 792 594 zł znalazł się na 9 miejscu rankingu, a zarazem okazał się najwyżej notowanym menadżerem z sektora FMCG. Z kolei 25 miejsce w zestawieniu zajął Luis Amaral. Prezes Grupy Eurocash zanotował wynik na poziomie 61 195 081 zł.

Czołowe miejsca zajęli przedstawiciele sektora bankowego. Zwyciężył prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, którego wartość oszacowano na ponad 1,2 mld zł. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Surówka, prezes PZU, który może pochwalić się wynikiem ponad 894 mln zł. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Gajewskiemu. Prezes Santander Bank Polska jest warty ponad 770 mln zł.

Martis Consulting stworzył także ranking najlepszych menadżerów w Polsce. Powstał on na podstawie trzech subrankingów – dynamiki wzrostu akcji firmy, dynamiki wzrostu EBITDA oraz subiektywnej oceny kompetencji menadżerskich (przez specjalistów współpracujących z Martis Consulting). Tu zwycięzcą okazał się Krzysztof Kostowski, prezes firmy PlayWay z wynikiem 28,8 pkt. Drugie miejsce przypadło Szymonowi Piduchowi – 27,5 pkt, a trzeciej Januszowi Filipiakowi, prezesowi firmy Comarch, który zdobył 26,6 pkt. Na dalszych miejscach sklasyfikowani zostali m.in. Marek Piechocki, prezes LPP oraz Luis Amaral.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Sadlok 29.12.2019

    Zgadzam się, z tym że Piechocki powinien być wyżej. Gdyby był ranking managerów/właścicieli, a do takich mam największy szacunek. to byłby w ścisłej czołówce.

  • talerz 04.12.2019

    Piechocki powinien być wyżej, od niego dużo w spółce zależy i to on zbudował ją z niczego.

  • producent upadły 03.12.2019

    wartośc tej listy warto zestawić z faktem dymisji prezesa PEKAO w ub. piątek i jej realnego wpływu na zmianę wartości banku na gieldzie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.