14.04.2017/10:07

Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju: Stworzymy innowację w skali globalnej

Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju jest zdania, że projekty resortu w obszarze cyfryzacji, w tym połączenia płatności z transmisją danych oraz standaryzacją kodów towarowych stworzą środowisko niezwykle przyjazne dla polskich przedsiębiorców, a także do rozwoju innowacji.

- To, co zamierzamy zrobić – scalenie płatności z transmisją danych oraz standaryzacją kodów towarowych, a następnie przeniesienie tego wszystkiego on-line na poziomie całego kraju – będzie innowacją w skali globalnej – zapowiada Tadeusz Kościński.

I dodaje, że nawet kraje skandynawskie nie mają u siebie tak zaawansowanych systemów. - Otworzy to Polsce zupełnie nowe możliwości eksportu, dzięki standaryzacji zniknie wiele barier transgranicznych, a na poziomie krajowym uczynimy ogromny krok w celu wyrównania konkurencji i to niezależnie od skali działalności danego przedsiębiorcy – wyjaśnia wiceminister. 

Jak zapewnia Tadeusz Kościński projekt resortu doprowadzi także do rozwoju innowacyjności w Polsce. - Wierzę, że odżyją programy lojalnościowe, które w ostatnim czasie zaczęły zamierać. E-paragon postawi znak równości pomiędzy handlem tradycyjnym a e-commerce, zatem spodziewam się innowacji czy też po prostu przyśpieszenia rozwoju właśnie tej gałęzi gospodarki – tłumaczy.

- Nowe rozwiązania pojawią się zapewne w obszarze przetwarzania danych, w marketingu, ale również w logistyce. Ponadto specyfika samej kasy umożliwi detalistom oferowanie klientom całego spektrum usług dodatkowych. Wszelkie bilety, doładowania i wszystko, co związane z on-line’em będzie dostępne w jednym urządzeniu. – podsumowuje wiceminister.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ PEŁNY WYWIAD Z TADEUSZEM KOŚCIŃSKIM, PODSEKRETARZEM STANU W MINISTERSTWIE ROZWOJU, W KTÓRYM MÓWI ON NT. FUNDAMENTALNYCH PROJEKTÓW RESORTU DLA SEKTORA HANDLU I USŁUG, A TAKŻE CAŁEJ POLSKIEJ GOSPODARKI.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.