01.04.2020/13:31

Tarcza antykryzysowa nie wystarczy. Dalsze środki pomocowe to konieczność

Przedsiębiorcy coraz częściej nazywają tarczę antykryzysową rządu jedynie "kroplówką", która wystarczy, aby nie zbankrutować w najbliższych tygodniach. Jednak ich zdaniem jest ona w dłuższej perspektywie niewystarczająca. Dlatego postulują wprowadzenie Tarczy 2.0. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz również widzi konieczność dalszej pomocy – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

Tarcza antykryzysowa już weszła w życie. Niemniej, jak podaje businessinsider.com.pl, rząd zdaje się dostrzegać, że to jedynie chwilowa i niewystarczająca pomoc. "Jestem umówiona z opozycją na dalszą współpracę podczas prac nad kolejnymi rozwiązaniami - m.in. wsparciem dla samorządów, które z powodu koronawirusa także doznają uszczerbku na swoich budżetach" - mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w telewizji Polsat. Przekonywała, że pakiet dla samorządów jest "już wstępnie przeliczony z Ministerstwem Finansów".

Pod koniec tego tygodnia do parlamentu ma trafić pakiet kolejnych rozwiązań, m.in. dotyczący spółek giełdowych – informuje businessinsider.com.pl.

Serwis wskazuje również, że dalszej pomocy dla przedsiębiorców domagają się organizacje pracodawców w kraju. Według nich w uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej "nie uwzględniono zasadniczych postulatów polskich przedsiębiorców".

Więcej na businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ancymon 01.04.2020

    Pierwszą tarczę podpisał Adrian 31.03 wieczorem żeby pracodawcy nie mogli zareagować redukując zatrudnienie jeśli wsparcie w tarczy byłoby niewystarczające. Teraz będzie festiwal obietnic przez miesiąc o dodatkowym wsparciu a na papierze to zobaczymy 30.04 wieczorem żeby też nie było czasu na reakcję. Ta pomoc jest tak adresowana i dozowana żeby firmy mogły ledwo przetrwać a później się zadłużyć w bankach na długie lata

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.