28.08.2018/15:22

Tchibo z niższym przychodem za poprzedni rok

Koncern Tchibo opublikował dane, z których wynika, że słabe wyniki w przypadku sklepów odzieżowych i tych z artykułami gospodarstwa domowego zauważalnie wpłynęły na zyski firmy w zeszłym roku.

Przychód firmy w 2017 roku wyniósł 3,2 mld euro i był o 2 proc. niższy niż rok wcześniej. W komunikacie, na który powołuje się portal lebensmittelpraxis.de, firma informuje, iż spodziewa się dalszych wzrostów udziału w niemieckim rynku kawy, jednak dużo gorzej sytuacja wygląda w przypadku produktów pozaspożywczych. Wynik firmy przed opodatkowaniem i EBIT spadł ze 199 mln euro do 17 mln euro. Firma tłumaczy to niższymi marżami i zapowiada wprowadzenie wysokiej dyscypliny kosztowej, która ma poprawić ten stan rzeczy.

Koncern Tchibo jest firmą rodzinną, należącą do rodziny Herz, która jest również m.in. większościowym udziałowcem koncernu Beiersdorf (m.in. producent kosmetyków marki Nvea). Od momentu powstania Tchibo w 1949 roku siedzibą koncernu jest Hamburg.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.