19.02.2016/15:54

Tempo spadku cen wieprzowiny wyhamowuje

GUS opublikował dziś dane nt. cen produktów rolnych w styczniu. Wzrost cen w ujęciu rocznym został odnotowany w przypadku wszystkich gatunków zbóż poza pszenicą, której cena obniżyła się o 5,8 proc. - wskazują analitycy Credit Agricole Bank Polska.

W przypadku ceny kukurydzy obserwowany jest stopniowy spadek jej rocznej dynamiki, która w styczniu wyniosła 21,5 proc. wobec 27,2 proc. w grudniu ub. r. oraz 33,7 proc. w listopadzie ub. r. Sygnalizuje to stopniowe ustępowanie wpływu ubiegłorocznej suszy jaka miała miejsce w Polsce w miesiącach letnich na ceny kukurydzy.

W styczniu zwiększeniu uległy również ceny żywca wołowego (+1,8 proc. r/r). Spadek odnotowano natomiast w przypadku cen drobiu (-6,9 proc. r/r), żywca wieprzowego (-2,0 proc. r/r) oraz mleka (-8,5 proc. r/r). Mimo kontynuacji spadku cen żywca wieprzowego w ujęciu rocznym, jego tempo było najniższe od stycznia 2014 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.