23.12.2020/19:19

Tengelmann przejmuje sieć KiK

Tengelmann przejmie 15,2 proc. udziałów w sieci KiK od jej założyciela Stefana Heiniga. Transakcja wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r. – podaje serwis lz.de.

W przyszłości Tengelmann chce być wyłącznym udziałowcem sieci KiK. W ramach transakcji Stefan Heinig otrzyma ok. 30 proc. udziałów w sieci Tedi. Warto zauważyć, że KiK, z obrotem netto w wysokości 2,1 miliarda euro., jest obecnie około dwa razy większy niż Tedi.

Jak podaje serwis lz.de, negocjacje między stronami trwały już od wielu miesięcy. Ostatecznie, szef Tengelmanna, Christian Haub, i założyciel KiK, Stefan Heinig, uzgodnili wariant, który nie wymaga wielkich inwestycji kapitałowych i umożliwia wyraźny podział pomiędzy obiema stronami transakcji.

Tengelmann oszczędził sobie kosztownego zakupu udziałów, wartość akcji Heiniga w sieci KiK szacuje się na około 250 mln euro. – Razem napisaliśmy historię sukcesu. W przyszłości będziemy wdrażać nasze pomysły biznesowe oddzielnie, ale pozostaniemy w przyjaznych relacjach – komentuje transakcję Haub.

Pierwszy sklep KiK Stefan Heinig otworzył w 1994 r. w Düsseldorf Gerresheim. Swój sukces oparł o innowacyjny na ówczesne czasy koncept dyskontu tekstylnego. Obecnie KiK należy do dziesięciu największych firm sieci handlowych na niemieckim rynku sprzedaży detalicznej i prowadzi ponad 3500 sklepów w Europie – z czego ponad 200 w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także