12.12.2016/12:11

Tesco chce lepiej kontaktować się z dostawcami

Tesco uruchomiło Supplier Helpline, czyli jeden punkt kontaktowy dla swoich dostawców. Po etapie testów na polskim rynku, rozwiązanie zostało wprowadzone także do Czech, Słowacji i Węgier.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Tesco, Supplier Helpline (helplineforsuppliers.com) uprości relacje firmy z dostawcami – będą oni mieli do dyspozycji jeden punkt kontaktowy dla kontrahentów, gdy tylko niezbędne będzie im jakiekolwiek wsparcie w kwestiach związanych z finansami, logistyką, dystrybucją i zagadnieniami handlowymi. Internetowy formularz ułatwi dotarcie do odpowiednich osób w strukturach firmy, zaś odpowiedź na przekazane kwestie udzielana będzie w ciągu 48 godzin w dni robocze.

W ostatnich miesiącach Tesco w Europie Środkowej upraszcza swoje relacje z dostawcami. Po stworzeniu jednej jednostki biznesowej dla Polski, Czech, Słowacji  i Węgier, firma utworzyła jeden dział ds. produktów. Następnie powołano zespół ds. relacji z dostawcami, co ma na celu stałą poprawę poziomu współpracy i zrozumienia wzajemnych oczekiwań. Tesco regularnie przeprowadza badania satysfakcji Supplier Viewpoint, firma wprowadziła także nowe kanały komunikacji, jak Konferencje Dostawców, Newsletter dla Dostawców czy Supplier Helpline.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.