18.06.2020/11:16

Tesco chce sprzedać 19 sklepów różnym nabywcom. Kaufland, Carrefour i E.Leclerc będą zainteresowane

Tesco doszło do porozumienia z firmą Sailling Group, właścicielem sieci Netto, w sprawie przejęcia w Polsce 301 sklepów tej pierwszej sieci. Pozostałych 19 sklepów nieobjętych transakcją również ma zostać sprzedanych. Na razie trwają poszukiwania chętnych.

Tesco dysponuje siecią 330 sklepów w Polsce. Po sprzedaży 301 do sieci Netto za blisko 900 mln zł pozostanie jej jeszcze 29 placówek. Jak informują Brytyjczycy w oficjalnym komunikacie, praca nad sprzedażą części z nich również trwa.Chodzi o 19 sklepów. Otwartym pytaniem pozostaje to, co stanie się z kolejnymi 10 placówkami, które nie zostały ujęte w transakcji.

Tesco zapewnia, że robi postępy w sprzedaży pozostałych nieruchomości w Polsce, które nie są objęte transakcją. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Grupa sprzedała lub uzgodniła sprzedaż 22 sklepów za kwotę netto 200 mln funtów. Grupa będzie nadal dążyć do spieniężenia wartości pozostałych aktywów, które dotyczą 19 obecnych sklepów nie objętych transakcją.

Według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl ze źródeł zbliżonych do Tesco jednym z podmiotów zainteresowanych przejęciem wybranych sklepów Tesco może być Kaufland, który przejął już siedem placówek Tesco, a także złożył do UOKIK wniosek o zgodę na zakup kolejnej lokalizacji.

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że w ostatnich miesiącach wybranymi lokalizacjami Tesco były także sieci Carrefour i E.Leclerc.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Ob serwator 18.06.2020

  A ile jest obiektów typu Tesco Extra ale to duże Extra?. Zakładam, że w Warszawie to może być Gocław gdzie jest Kaufland ale jako najemca. Dalej widziałbym Gdańsk Gwieździsta. Tak samo Częstochowa Drogowców. 29 miejsc to jednak bardzo dużo i zakładam, że są to te największe obiekty. Ktoś proponuję inne lokalizacje? Bydgoszcz sprzedali pod Leroy, Widzewska, Kapelanka, Opieńskiego, KEN dla Echo. Zielona Góra też stawiam że jest w tej 29

 • Gosia.P 18.06.2020

  Jeśli transakcja objęła 301 sklepów z 330, to pozostało 29 placówek, chyba że te 10 już też sprzedano? Czy można znaleźć gdzieś listę tych sklepów, które jeszcze nie zostały sprzedane?

 • ktos 18.06.2020

  jakie to sklepy ktos wie

 • PanAdam 18.06.2020

  Czy mają Państwo listę tych placówek?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.