06.10.2017/16:04

Tesco finalizuje proces centralizacji biznesu w Europie Środkowej

Rozpoczęta dwa i pół roku temu centralizacja biznesu Tesco w Europie Centralnej jest już na finiszu. Świadczy o tym m.in. zapowiedź likwidacji ok. 400 etatów w Biurze Głównym firmy w Krakowie, która oznacza, że sieć przygotowała już odpowiednio strukturę czeskiej centrali oraz pracowników, którzy mogą przejąć część obowiązków polskiego oddziału. Należy jednak podkreślić, że biura Tesco nie znikną z Krakowa, a znaczna część procesów i zadań będzie nadzorowana w Polsce.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ech, co mi tam powiem 08.11.2017

    Brytole przebieraja nogami przed Brexitem. Chcą się wyrobić, a do marca 2018 malo czau , mało. Nikt tego gówna nie chce kupić więc nie mieli wyjścia i centralizują. Po Brexitcie będą mieli problem bo nikt tego nie kupi.
    Polacy powinni omijać te sklepy, skoro zabrali pracę z Polski do Czech to niech zamykają biznes i fora ze dwora! Tyle, że my nie potrafimy się szanować, Węgrzy Brytoli za jaja strajkami złapali i od razu zaczęli być szanowani. Ale jak w Polsce mają pracownicy być szanowani skoro w każdym Tesco jest oddzielny związek zawodowy. Czesiu dyrektor prawnego wiedział co robi nie zgadzając się na jedne związki zawodowe, za to też otrzymał mięciutki spadachron...
    A swoją drogą Matt Simister nie był jednym z oskarżonych w ostatniej aferze Tesco o kreatywnej księgowości?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.