23.05.2018/14:47

Tesco ma ambitny plan stworzenia zamkniętego obiegu surowców do opakowań

Tesco ogłosiło plan tworzenia systemu recyklingu opakowań, dzięki któremu powstanie „zamknięty obieg” – wszystkie surowce wykorzystane do opakowań towarów z oferty sieci mają być odzyskiwane lub kompostowane. Program ma być wdrożony we wszystkich placówkach Tesco w Wielkiej Brytanii.

W ramach planu, brytyjski detalista zwrócił się do setek swoich dostawców, zgromadzonych na konferencji zorganizowanej dzisiaj w Instytucie Dystrybucji Żywności (Institute of Grocery Distribution – IGD), aby przyłączyli się do inicjatywy. Detalista wzywa dostawców, aby zredukowali ilość surowca, wykorzystywanego do produkcji opakowań, przeprojektowali je i zmienili sposoby ich wykorzystywania. Powinni także poprawić odzyskiwanie i recykling opakowań, najlepiej współpracując z rządem przy budowie krajowej infrastruktury odzyskiwania surowców. Sieć zachęca też kooperantów do wzmacniania świadomości konsumentów i edukowania ich, tak aby zmienili sposób postępowania z opakowaniami.

Aby idea zamkniętego obiegu mogła zostać urzeczywistniona, Tesco wezwało rząd brytyjski do budowy spójnej infrastruktury recyklingowej.

– Postanowiliśmy zredukować ogólną liczbę opakowań, wykorzystywanych w naszej działalności. Ideałem byłoby stworzenie pełnego obiegu zamkniętego. Będziemy współpracować z dostawcami nad przeprojektowaniem opakowań i zmniejszeniem ilości wykorzystywanych w nich surowców. Po konsultacjach przeprowadzonych wcześniej z naszymi głównymi dostawcami, będziemy także do 2019 r. systematycznie eliminować opakowania trudno poddające się recyklingowi. Aby osiągnąć nasz cel – budowę obiegu zamkniętego surowców – jesteśmy gotowi współpracować z rządem nad reformą obecnego podejścia do recyklingu w Wielkiej Brytanii – zapewnił Jason Tarry, Chief Product Officer w Tesco.

W ramach planu Tesco będzie ponadto rozwijać sposoby komunikacji z konsumentami, ułatwiającej im zrozumienie problemów recyklingu opakowań. Firma będzie informować konsumentów o postępach recyklingu, aby pomóc klientom, którzy chcą zmniejszyć ilość odpadów związanych z wyrzucanymi przez nich opakowaniami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.