27.03.2017/07:36

Tesco musi uwolnić 100 tys. wózków

Tesco UK musi rozpiąć z łańcuchów blisko 100 tys. wózków sklepowych na terenie całej Wielkiej Brytanii - informuje The Independent. Na Wyspach wprowadzono właśnie do obiegu nową monetę 1-funtową. Ma ona inny kształt i nie pasuje do wózków, a Tesco nie zdążyło na czas dokonać stosownych modyfikacji

Nowa moneta wchodzi do obiegu we wtorek 28 marca. Nie jest okrągła, ma kształt 12-boczny. Nie pasuje do zamków zabezpieczających wózki. Tesco nie zdążyło z modernizacją, zatem będzie zmuszone porozpinać swoje wózki. Stara moneta 1-funtowa będzie jeszcze w obiegu przez pół roku.

Inne wielkie sieci, takie jak Sainsbury's Asda, Morrisons, Lidl i Aldi potwierdziły, że zmodyfikowały swoje wózki przed wejściem nowej monety do obiegu.

Rzecznik Tesco UK zapewnił, że do 15 października, gdy stara moneta 1-funtowa przestanie być legalnym środkiem płatniczym w Wielkiej Brytanii, dokonane zostaną wszystkie niezbędne zmiany. Przekonywał, że trwa już systematyczna wymiana zamków na takie, które będą akceptować zarówno stare i nowe monety funtowe, jak i żetony do wózków. Poinformował też, że do czasu ukończenia tej modernizacji w poszczególnych placówkach sieci wózki będą rozpinane, a pracownicy będą poproszeni o pomoc w utrzymaniu porządku z wózkami w sklepach i na parkingach.

A może to okazja do pójścia w ślady np. Carrefour Polska, który od jakiegoś czasu nie spina wózków, a klienci mimo to odprowadzają je na stanowiska?

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.