12.09.2018/08:41

Tesco o krok od otwarcia pierwszego dyskontu. Zaczyna się ostra walka z Lidlem i Aldim

Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu w Anglii wystartuje pierwszy dyskont należącej do Tesco marki Jack`s - donoszą brytyjskie media.

Zgodnie z informacjami, pierwszy dyskont wystartuje w Chatteris, na terenie hrabstwa Cambridgeshire, w środę, 19 września. Nazwa "Jack`s" odnosi się do nazwisko założyciela Tesco - Jacka Cohena. Pierwszy sklep ma otworzyć dam Dave Lewis, CEO w Tesco.

Pracownicy Tesco nie ujawniają żadnych informacji na temat sklepów i ewentualnych planów ekspansji. Dziennikarze odwiedzili już pierwszy sklep w Chatteris. Oprócz marek własnych Tesco zaobserwowali tam produkty Nestlé oraz Cadbury’s.

Dyskont Tesco to odpowiedź na coraz mocniejszą pozycję niemieckich sieci Lidl i Aldi w Wielkiej Brytanii. Według firmy Kantar, w 2014 roku niemieccy dyskonterzy mieli 9 proc. udziałów w brytyjskim rynku handlowym. W 2018 roku jest to już 13 proc.

Według ekspertów potencjał sieci to nawet 100 placówek. Większość z nich powstanie z przekształconych supermarketów "Metro". Na terenie całej Wielkiej Brytanii Tesco ma prawie 2,7 tys. sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.