11.04.2017/07:45

Tesco ostrzega przed niebezpieczną zabawką

Tesco poinformowało, że sprzedawana od stycznia 2016 r. zabawka Kids II Oball jest niebezpieczna dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Firma zaleca zwrot produktu do sklepu.

Sprawa dotyczy grzechotki Kids II Oball (różowa, niebieska, zielona, pomarańczowa) z jedną komorą zawierającą wszystkie pomarańczowe koraliki i oznaczoną kodem: T3065, T0486, T1456, T2316 i T2856 (można go znaleźć na małym trójkącie na wewnętrznej powierzchni produktu). Istnieje ryzyko, że małe koraliki mogą wydostać się z komory. Dla dzieci poniżej trzeciego roku życia tego typu niewielkie części mogą stanowić ryzyko zadławienia się.

Tesco sugeruje, zabezpieczenie zabawki i zwrócenie jej do sklepu należącego do sieci, gdzie klient otrzyma gotówkę – równowartość ceny zakupu. Firma nie wymaga przy tym paragonu i zwraca uwagę, że wszystkie inne grzechotki Oball, włącznie z grzechotką z komorą zawierającą tylko niebieskie koraliki nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.