01.11.2020/10:49

Tesco po 18 latach znika z Bielska-Białej

Sobota, 31 października była ostatnim dniem działalności hipermarketu Tesco w Bielsku-Białej. Działał on w tym miejscu od 2002 roku.

Całe centrum handlowe przy ul. Warszawskiej miało 18 tys. mkw. z czego aż 10 tys. przypadało na Tesco. Później centrum rozbudowano.

W czerwcu Tesco zostało oficjalnie sprzedane duńskiej Salling Group, właścicielowi sieci Netto. Transakcja nie objęła jednak wszystkich sklepów (wybrano 301 z nich), w tym również placówki w Bielsku-Białej. Nie kupił jej również żaden inny detalista, działający na polskim rynku (część lokalizacji Tesco została przejęta przez Kaufland), więc placówka musiała zostać zamknięta.

To zresztą nie jedyny zamykany sklep sieci Tesco. Podobne los czeka także sklepy m.in. w Gdyni, Warszawie (ul. Połczyńska), Opolu, Łodzi i Ostrowie Wielkopolskim.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także