23.03.2017/09:22

Tesco po raz trzeci podchodzi do budowy Galerii Kabaty

Tesco ponownie wystąpiło o decyzję środowiskową, niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę galerii w warszawskiego osiedla Kabaty. To już trzecie podejście, ponieważ pomysł budowy obiektu nie podoba się mieszkańcom osiedla – informuje portal HaloUrsynow.pl

W miejscu dzisiejszego hipermarketu i parkingu przy al. KEN Tesco chce postawić galerię handlową, która ma mieć układ tarasowy, z hipermarketem Tesco Extra w najniższej części. Mieszkańcom nie podoba się wielkość obiektu, rozwiązania komunikacyjne oraz brak ochrony przed hałasem.

Portal HaloUrsynow.pl przypomina, że to już trzecie podejście inwestora do projektu. Poprzednie próby miały miejsce w 2012 i 2014 r., kiedy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska negatywnie zaopiniowała projekt spółki Kabaty Investments, założonej przez Tesco na potrzeby realizacji inwestycji. W połowie marca Tesco po raz trzeci złożył raport środowiskowy i wniósł o wydanie pozytywnej decyzji środowiskowej.

Mieszkańcy osiedla pogodzili się z faktem, że jakiś obiekt w tym miejscu powstanie, ale liczą na to, że będzie on miał mniejsze gabaryty. Oczekują także lepszych rozwiązań komunikacyjnych. Sprawę monitoruje lokalne stowarzyszenie „Przyjazne Kabaty”, które poprzednio przyczyniło się do zablokowania projektu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.