23.03.2020/15:02

Tesco Polska wprowadza godziny zakupów dedykowane seniorom. Powodem koronawirus

Począwszy od wtorku, we wszystkich sklepach Tesco w Polsce codziennie będą obowiązywały specjalne godziny na zakupy, przeznaczone dla seniorów. Będą to godziny od 9 do 10 rano.

To reakcja brytyjskiej sieci handlowej na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Starsi mieszkańcy, zwłaszcza mężczyźni, należą do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19, w związku z tym ograniczenie możliwości spotkania przez nich (choćby na zakupach) tłumów innych ludzi to jeden z pożądanych postulatów.

Tesco apeluje do polskich klientów o poszanowanie godzin dla seniorów i pozostanie w tym czasie w domach, a zrobienie zakupów o innej porze dnia. Formalnie sklepy pozostaną otwarte dla wszystkich również między 9 a 10, jednak sieć namawia młodszych klientów do wykazania się empatią i zrozumieniem oraz ustąpieniem pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie.

- Jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom. Wiemy też, że   wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi - mówi cytowana w komunikacie Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji w Tesco. - Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym - dodaje Kulińska.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ByłyStałyKlientTesco 24.03.2020

    Ktoś jeszcze chodzi do Tesco? Po ubiegłorocznej zmianie na mały format, nie ma tam już nic ciekawego.

  • Och 23.03.2020

    A co się dzieje z Panem rzecznikiem Tesco, Panem MS? Czy z powodu Covig zapominamy o Tesco i katastrofalnym stanie marketów?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.