23.03.2018/16:14

Tesco przedstawiło nowy projekt galerii handlowej w Warszawie

Spółka Kabaty Investments Tesco (Polska), powołana do realizacji centrum handlowego w miejscu sklepu Tesco przy alei KEN 14 na warszawskich Kabatach, przedstawiła raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Jak pisze „Eurobuild” nowe plany zakładają całkowitą rozbiórkę istniejącego obecnie budynku wraz z jego infrastrukturą techniczną. W jego miejsce powstanie obiekt wolnostojący posiadający do czterech kondygnacji nadziemnych oraz dwóch kondygnacjach podziemnych.

Bryła główna obiektu podzielona jest na cztery mniejsze bryły o poziomach dachu na wysokości odpowiednio 10, 13, 19 i 28 m. Usługi, handel i gastronomię rozplanowano na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Wejście główne do zaplanowano w rejonie wyjścia z metra. Lokale zlokalizowane wzdłuż ulicy Wąwozowej będą miały formę pierzei usługowej dostępnej bezpośrednio z zewnątrz. Będą to usługi, drobny handel i kawiarnie. Ciąg lokali zlokalizowanych w pierzei ulicy Wąwozowej będzie zakończony wejściem od północno-wschodniej strony budynku – rejon parku. Dodatkowo przewiduje się wejście od strony istniejącej pętli autobusowej. Na terenie inwestycji znajdować się będzie 160 miejsc postojowych dla rowerów. Przygotowano kilka wariantów inwestycji. W zależności od nich powierzchnia użytkowa obiektu może wynieść 128,6 tys. mkw. bądź 131,9 tys. mkw. Liczba miejsc parkingowych sięgnie 1,6 tys.

Wjazdy i wyjazdy z parkingu podziemnego dla samochodów osobowych zaprojektowano od ulicy Wąwozowej oraz alei KEN. Cały ruch samochodów osobowych klientów zostanie skierowany do podziemnego parkingu, w którym również przewiduje się punkty samodzielnego odbioru zamówionych drogą internetową zakupów w supermarkecie. W parkingu podziemnym będzie również zlokalizowany punkt dystrybucji towarów dostarczanych bezpośrednio do klienta. Przewiduje się, że większość ruchu samochodowego związanego z dostawami będzie oparta na zjazdach z alei Komisji Edukacji Narodowej.

Więcej: Eurobuild

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Sąsiadka 24.03.2018

    Jaki nowy koncept ?? Dokładnie taki sam jak przedtem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.