16.10.2019/13:49

Tesco rozdaje dzieciom owoce, ale banany i pomarańcze wycofano z oferty

Wiele marketów Tesco na Wyspach wystawia owoce luzem, które dzieci mogą zjeść na miejscu. Ostatnio z tej oferty wycofano banany i pomarańcze. Sieci boi się pozwów i odszkodowań – informuje The Sun.

Akcja Tesco ma zachęcać dzieci do jedzenia większej ilości świeżych owoców. W wielu marketach sieci na stoiskach warzywno-owocowych znalazły się specjalnie oznaczone pojemniki z wyborem owoców luzem. Dzieci są zachęcane, by częstowały się nimi i zjadały na miejscu. Pojawiły się jednak problemy.

Klienci sieci donieśli serwisowi informacyjnemu The Sun, że z koszy owoców dla dzieci zniknęły banany i pomarańcze. Jak się okazało, zostały one usunięte z oferty, ponieważ niektóre dzieciaki po zjedzeniu owoców nie wyrzucały skórek do koszy na odpadki, tylko porzucały je, często na podłodze. Stwarzało to poważne zagrożenie, że ktoś poślizgnie się na takiej skórce, dozna obrażeń i pozwie firmę o odszkodowanie. Odnotowano już kilka takich, na szczęście niegroźnych, zdarzeń.

The Sun przypomina, że parę lat temu Tesco musiało zapłacić klientce ponad milion funtów za uszkodzenia ciała po tym, jak poślizgnęła się na skórce grapefruita.

Źródło: the sun.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.