15.11.2016/09:37

Tesco rozwija koncept Tesco Bistro w krajach Europy Środkowej

W Polsce pierwsze punkty konceptu gastronomicznego Tesco Bistro ruszyły już w 2011 r. Teraz sieć zdecydowała się na rozwój projektu na pozostałych rynkach Europy Środkowej. Pod koniec października Tesco otworzyło pierwsze Bistro na Węgrzech, w hipermarkecie działającym w mieście Gyor.

W węgierskim Bistro klienci Tesco mogą posmakować nie tylko europejskich dań, ale także specjałów lokalnej, węgierskiej kuchni.

Koncept Bistro wprowadzony został w Polsce przez Tesco w 2011 r., a już dwa lata później znaleźć można go było przy ok. 60 placówkach sieci w naszym kraju. Gastronomiczny projekt wdrożono w punktach Tesco Extra oraz w największych hipermarketach sieci. W zależności od lokalizacji, koncept Bistro spotkać można albo wewnątrz sklepu Tesco (wydzielony z sali sprzedaży), albo zaraz obok niego, gdzie działa jako odrębny lokal.

Jednocześnie jak poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl sieć Tesco wraz z końcem października 2016 r. zamknęła nierentowne punkty gastronomiczne działających przy siedmiu hipermarketach w Polsce. Jak udało się nam ustalić, chodzi o dwa punkty Tesco Bistro oraz pięć stoisk Tesco Grill. Brytyjska sieć w żadnym wypadku nie zamierza jednak wycofywać się całkowicie ze swoich konceptów gastronomicznych. W dalszym ciągu punkty Bistro funkcjonować będą przy 47 hipermarketach w Polsce; w dodatku sieć zapowiada otwieranie kolejnych.

Brytyjska sieć zapewnia, że pracuje obecnie nad nowymi rozwiązaniami, które będą odpowiedzią na oczekiwania klientów sklepów i zarazem uatrakcyjnią gastronomiczną ofertę w punktach Tesco w Polsce. Zapowiada również, że w przyszłości część stoisk Tesco Grill zastąpionych może zostać właśnie punktami Bistro. Te zaś staną się jeszcze bardziej nowoczesne i spójne z trendami rynkowymi.

Tesco zarządza w Polsce siecią ok. 430 hiper- i supermarketów, zaś w całym regionie (Czechy, Słowacja, Węgry, Polska) ma prawie 1000 sklepów.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.