24.01.2020/09:06

Tesco skorzysta z rozwiązań konkurenta

Tesco współpracuje z partnerem technologicznym Ocado w zakresie robotów magazynowych – podaje serwis thegrocer.co.uk.

Ocado, największy na świecie supermarket spożywczy funkcjonujący wyłącznie online, chce być postrzegane jako firma technologiczna. Brytyjski gigant rozwija platformę logistyczną Smart Platform, którą będzie udostępniał konkurencji.

To pomoże detaliście wzmocnić zaplecze technologiczne. Inwestycje w nowoczesne rozwiązania maszynowe, odbywają się na tle problemów giganta w Polsce. Przypomnijmy, że w szczytowym okresie działalności w naszym kraju firma miała ok. 450 marketów. Teraz pozostało ich ok. 320 i z każdym tygodniem można spodziewać się kolejnych zamknięć.

Sieć ogłosiła kilka dni temu, że od lutego do kwietnia 2020 r. zwolni z zamykanych sklepów w Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży, Bełchatowie i Wrocławiu 380 osób. Kolejny sklep zamyka właśnie pod Warszawą, w Piastowie. Ekspansja brytyjskiego detalisty zaliczyła szereg kłopotów nie tylko w Polsce i sieć znika z kolejnych rynków.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.