28.06.2020/09:46

Tesco sprowadzało w panice papier toaletowy, teraz nie wie co z nim zrobić

Tesco mocno przestrzeliło z prognozami popytu na takie produkty, jak makarony, olej, czy papier toaletowy w czasie pandemii COVID-19. Brytyjska sieć na początku koronakryzysu stworzyła ogromne zapasy tych wyrobów, a teraz szuka sposobu na pozbycie się ich - twierdzi "The Grocer".

Produkty sprowadzane były do brytyjskich magazynów Tesco w pośpiechu w marcu. Według "The Grocer", który cytuje dostawców sieci, polityka zakupowa detalisty była w tamtym okresie "naiwna" i "niekompetentna". Rezultatem są ogromne zapasy np. papieru toaletowego, które zalegają w centrach dystrybucyjnych czy w sklepach. Panika zakupowa związana z koronawirusem nie trwała bowiem w Wielkiej Brytanii długo.

Tesco co prawda odrzuca twierdzenia o tzw. overstockingu, jednak "The Grocer" powołując się na własne źródła twierdzi, że sytuacja rzeczywiście miała miejsce.

Cytowany przez portal dyrektor komercyjny produkującej żywność firmy Napolina stwierdza, że Tesco faktycznie zdaje się organizować więcej promocji niż konkurenci; zarazem jednak ekspert nie jest przekonany, czy jest to rezultat sprowadzenia zbyt wielu produktów przez sieć. Zwraca przy tym uwagę, że brytyjscy detaliści na początku pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji ze względu na szybko rosnący popyt na niektóre produkty, któremu trudno było sprostać.

źródło: "The Grocer"

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Mirus 29.06.2020

  Niech prezes Tesco, sam się teraz podciera całymi rolkami papieru.

 • Czytelnik 28.06.2020

  No i taka jest cała ta firma... do D... papieru toaletowego

 • Justus 28.06.2020

  ~Gliwice, widać ze nie umiesz czytac, chodzi tutaj o uk a nie o Polskę. Naucz sie czytac

 • Gliwice 28.06.2020

  Co za bzdura. Pracuje na magazynie tesco w Gliwicach i jakos nie widzę zeby w regalach był przesyt papieru.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.