10.06.2016/17:16

Tesco sprzedaje w Turcji i chce poprawiać biznes w Polsce i regionie

Władze Grupy Tesco oficjalnie potwierdziły sprzedaż spółki Tesco Kipa w Turcji oraz sieci restauracji Giraffe w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zapowiedziały, że te działania pozwolą firmie skupić się na poprawie rentowności biznesu w regionie Europie Środkowej i rozwoju w Azji Południowo-Wschodniej.

Tesco sprzeda 95,5 proc. pakietu kontrolnego w sieci sklepów Kipa, tureckiej firmie Migros. W oddzielnej transakcji, brytyjski operator sprzeda sieć restauracji Giraffe firmie Boparan Restauracje Holdings Limited.

Dave Lewis, dyrektor generalny Tesco powiedział, że sprzedaż sieci sklepów Kipa była związana z tym, że Tesco było na konkurencyjnym tureckim rynku niewielkim graczem regionalnym. Zbycie aktywów w Turcji spowoduje, że firma nie będzie musiała tam inwestować w bieżącą działalność i rozwój, a będzie mogła skupić się na poprawie rentowności w Europie Środkowej i nadal rozwijać działalność w Azji Południowo-Wschodniej.

Źródło: Kamcity

Kliknij i przeczytaj także dwa wywiady z Adamem Manikowskim, szefem Tesco w Polsce:

Adam Manikowski, szef Tesco w Polsce nt. strategii Tesco dla hiper- i supermarketów w Polsce

Adam Manikowski, szef Tesco w Polsce: Tesco w Polsce jest na początku potężnych przemian
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.