10.10.2019/08:45

Tesco także otworzy sklep bez kas!

Sieć Tesco dołącza do grona sieci handlowych, które testować będą innowacyjne, naszpikowane nowymi technologiami sklepy bez kas. Brytyjski detalista uruchomi innowacyjną placówkę dzięki technologii, którą pozyskał poprzez inwestycję w izraelski start-up Trigo Vision.

Najnowocześniejszy sklep Grupy Tesco ruszy w siedzibie firmy w angielskim Welwyn, na przedmieściach Londynu. Data otwarcia sklepu nie jest jeszcze znana. Można się jednak spodziewać, że Tesco pośpieszy się z uruchomieniem placówki, po to aby uprzedzić debiut konkurencyjnego, również bezkasowego sklepu Amazon Go w Wielkiej Brytanii (w Stanach Zjednoczonych działa już 16 takich placówek).

Jak donosi portal "Convenience Store", w minionym roku Trigo nawiązało współpracę z izraelską siecią supermarketów Shufersal. Partnerstwo zaowocowało wprowadzeniem możliwości bezkasowych zakupów aż w 272 placówkach tej firmy.

Kupno udziałów w Trigo Vision było jedną z ostatnich decyzji ustępującego ze stanowiska prezesa Tesco Dave'a Lewisa. Umowa sfinalizowana została w ubiegłym tygodniu.

Technologia wykorzystywana przez Trigo pozwala na identyfikację produktów zdejmowanych z półek przez klientów dzięki gęstej sieci kamer zainstalowanych na suficie sklepu. Płatność za zakupy pobierana jest automatycznie, za pomocą wcześniej podpiętej do systemu i zarejestrowanej karty, gdy klient opuszcza placówkę.

"CS" zauważa, że pierwszą siecią, która zdecydowała się przetestować sklepy bez kas w Wielkiej Brytanii, było Sainsbury's. Placówka w londyńskim Holborn Circus, pozwalająca na zakupy jedynie przy wykorzystaniu aplikacji na smartfona, uruchomiona została w kwietniu br. Jednak testy pokazały, że wielu klientów nie jest jeszcze gotowych na tego rodzaju doświadczenie zakupowe.

Tym samym już we wrześniu Sainsbury's podjęło decyzję o wprowadzeniu do sklepu jednego regularnego stanowiska kasowego z pracownikiem, a także dwóch kas samoobsługowych. Obecnie możliwość dokonywania zakupów bez konieczności stania w kolejce do kas dostępna jest w ośmiu sklepach Sainsbury's.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu własny sklep bez kas otworzyło także Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Sklep Pingo Doce&Go uruchomiony został w Carcavelos niedaleko Lizbony, na kampusie tamtejszej Nova School of Business of Economics. Więcej na ten temat przeczytać można w naszym artykule.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Szkliński 14.10.2019

  W Polsce pójdziemy o krok dalej: w sklepie nie będzie także towaru.

 • Lukasz 11.10.2019

  Laura, zamiast przecierania oczu ze zdumienia popracuj nad umiejętnością czytania ze zrozumieniem; TESCO NIE PADA!
  Przychodzi potężny kryzys, przebudowuje strutkturę oraz zasięg swojej firmy, wychodzi z rynków bądź tnie inwestycje ale mimo wszystko nie pada. To że zwija interes w jednym kraju nie znaczy ze firma sie zamyka

 • Laura 10.10.2019

  Nie wierzę, przecieram oczy że zdumienia. Oni nie padają?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.