22.12.2020/20:05

Tesco w Polsce odzyskało ponad 46 ton plastiku dzięki systemowi recyklingu wieszaków

W zeszłym roku sieć wprowadziła specjalny system recyklingu wieszaków na ubrania, dzięki któremu do tej pory w Polsce odzyskano ponad 1,2 miliona wieszaków o łącznej wadze ponad 46 ton.

W   listopadzie   br.   firma   informowała   o postępach   dotyczących   usuwania   ze   składów   opakowań   produktów   marki   własnej materiałów   nie nadających   się   do   ponownego przetworzenia   -   ich   liczba   została ograniczona w Polsce o 94%. Do ponownego wykorzystania plastiku zobowiązała sięrównież   należąca   do   sieci   marka   odzieżowa   F&F.   W   listopadzie   2019   roku   w   czterech krajach Europy Środkowej, w których znajdują się sklepy Tesco (w Czechach, Polsce, orazna Słowacji i Węgrzech) uruchomiony został specjalny system recyklingu wieszaków na   ubrania   we   współpracy   z   ich   dostawcą,   Grupą   TIC.   

W   ramach   inicjatywy, pozostawione przez klientów wieszaki trafiają do centrum recyklingu, gdzie są dokładnie czyszczone i sortowane, a następnie transportowane  z powrotem do fabryki odzieży,  wktórej dostają drugie życie.  Zaledwie rok po starcie inicjatywy Tesco odzyskało w czterech krajach Europy Środkowej ponad 8,4 miliona wieszaków F&F o łącznej wadze przekraczającej 308 ton – w tym ponad 1,2 miliona wieszaków, czyli ponad 46 ton w  Polsce.

- Obserwujemy, że świadomość ekologiczna naszych klientów wzrasta i coraz więcej osób jest zaniepokojonych   ilością   otaczających   nas   sztucznych   odpadów. Zaprojektowany wspólnie z dostawcą,   przyjazny   środowisku   system   recyklingu,   umożliwia   ponowne wykorzystanie   wieszaków   F&F   pozostawionych   w   sklepach   przez   naszych   klientów. Inicjatywa ta pozwoliła nam nie tylko na znaczące ograniczenie ilości  odpadów z tworzyw sztucznych, ale również znacząco obniża nasz ślad węglowy -  mówi  Daria Kulińska, dyrektorka Komunikacji Tesco Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Laura 23.12.2020

    To już za komunikację w tesco nie odpowiada pan S.? Wzięli młodą aplikantkę, którą ładnie nazwali dyr. komunikacji TP? Dziewczynko, uciekaj

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także