03.06.2020/12:42

Tesco wspiera potrzebujących w czasie epidemii

Specjalna dodatkowa darowizna, regularnie przekazywana żywność ze sklepów i organizacja zbiórek żywności w sklepach – dzięki wspólnemu wysiłkowi pracowników Tesco i organizacji charytatywnych produkty spożywcze każdego dnia trafiają do najbardziej potrzebujących, których obecnie jest coraz więcej.

Partnerstwo wypracowane przez lata jest w tej chwili szczególnie cenne – codziennie sklepy przekazują nadwyżki żywności lokalnym Bankom Żywności i organizacjom charytatywnym. Reagując na zwiększone potrzeby i by dodatkowo wesprzeć lokalne społeczności, Tesco przekazało również w kwietniu i maju specjalną darowiznę produktów swoim strategicznym partnerom – Bankom Żywności i Caritas.

Walka z marnowaniem żywności i wspieranie lokalnych społeczności już na stałe wpisały się w działania Tesco. Pracownicy sklepów, biur i centrów dystrybucji wierzą, że żywność nadająca się do spożycia nie powinna się marnować i swoim zaangażowaniem wspierają kolejne inicjatywy.

– Walkę z marnowaniem żywności traktujemy niezwykle poważnie. Od lat nasze sklepy wspierają organizacje społeczne, przekazując produkty żywnościowe. Proces przekazywania nadwyżek żywności to zaangażowanie i praca wielu osób. Zanim żywność trafi do organizacji, musi zostać odpowiednio do tego przygotowana. Każdego dnia pracownicy w naszych sklepach sortują produkty, sprawdzają ich jakość oraz datę przydatności do spożycia. Wszystko trzeba też zważyć, odpowiednio zabezpieczyć i spakować, aby mogło ruszyć w dalszą drogę do potrzebujących. Jesteśmy niezwykle dumni jako zespół, że możemy w ten sposób działać z organizacjami charytatywnymi – podkreśla Mariusz Koczara, kierownik sklepu Tesco w Krakowie.

W każdym tygodniu Tesco przekazuje do organizacji dobroczynnych około 40 ton produktów, co pozwala na przygotowanie ponad 95 tysięcy posiłków. W kwietniu, w reakcji na trudną sytuację związaną z pandemią, Tesco postanowiło przekazać organizacjom dobroczynnym, z którymi współpracuje, specjalną dodatkową darowiznę produktów – w sumie ponad 20 ton żywności. Dystrybucja takiej liczby produktów odbyła się przy ogromnym wsparciu zespołów w centrach dystrybucji Tesco – ponad 50 palet produktów trafiło do organizacji charytatywnych w całej Polsce.

– W okresie pandemii mamy jeszcze więcej pracy niż dotychczas. Gwałtownie wzrasta liczba osób bezwarunkowo potrzebujących pomocy, a zapotrzebowanie na wsparcie żywnościowe jest dużo większe. Dzięki dodatkowej darowiźnie produktów żywnościowych będziemy mogli nieść pomoc jeszcze większej liczbie osób, których nie stać obecnie na zakup jedzenia – komentuje Justyna Liptak, Koordynator projektów edukacyjnych i społecznych z Banku Żywności w Krakowie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jojo 04.06.2020

    Przez koronawirusa nie są odbierane banki żywności ze sklepów. A może nie ze wszystkich?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.