04.03.2020/12:45

Tesco wymienia 600 tys. kart Clubcard. Wykryto próby wyłudzenia voucherów

Służby informacyjne brytyjskiego detalisty wykryły próby wyłudzenia voucherów zdobytych przez użytkowników kart Clubcard za pomocą danych skradzionych z innych serwisów. Sieć zablokowała zagrożone konta i podjęła decyzję o wymianie kart.

Specjaliści od zabezpieczeń internetowych Tesco odnotowali próby wyłudzenia voucherów za pomocą loginów i haseł użytkowników, skradzionych przez cyberprzestępców z baz danych innych platform internetowych. Eksperci uznali, że w wielu przypadkach dane te mogłyby posłużyć do skutecznego włamania na konto użytkownika i kradzieży zgromadzonych przez niego voucherów.

Sieć natychmiast zablokowała zagrożone konta i podjęła decyzję o wymianie ok. 600 tys. kart Clubcard, traktując to jako „działanie prewencyjne”. Rzecznik sieci przekonuje, że próby kradzieży były nieliczne i zostały wykryte bardzo wcześnie. Użytkowników poproszono o pilną zmianę danych logowania i przeproszono za niedogodności. Rzecznik zapewnił jednocześnie, że w żadnym momencie nie istniało zagrożenie kradzieżą danych finansowych użytkowników.

Problem wziął się stąd, że wielu internautów używa tych samych loginów i haseł w różnych serwisach internetowych. Cyberprzestępcy prawdopodobnie włamali się do baz danych jednego z serwisów i sprawdzali, czy za pomocą skradzionych danych logowania mogą uzyskać dostęp do kont członków Clubcard.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czytelnik 04.03.2020

    U nas to nie grozi, tak i tak Tesco już n8c n8e oferuje swoim klientom w tym programie, poza pkt Clubcard...Żadnych bonów obnizkowych. Jest to teraz najsłabszy program lojalnościowy w Polsce. Bye Tesco

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.