22.11.2018/08:49

Tesco wystawiło na sprzedaż nieruchomości ze sklepami w 9 miastach [TYLKO U NAS]

Tesco ruszyło na poszukiwanie inwestora, który mógłby kupić nawet 10 nieruchomości w całej Polsce - wynika z informacji, do jakich dotarła redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Firmą odpowiedzialną za poszukiwanie inwestora jest BNP Paribas Real Estate. Jej przedstawiciele odpowiadają za znalezienie firmy, które mogłaby kupić łącznie 9 nieruchomości zlokalizowanych w całym kraju. Chodzi o sklepy zlokalizowane w: Poznaniu, Wrześni, Jeleniej Górze, Gliwicach, Knurowie, Żorach, Bytomiu, Hrubieszowie i Piasecznie.

Przypomnijmy, jak pisaliśmy w sierpniu, Tesco planuje zamknąć swoje sklepy we wszystkich powyższych lokalizacjach. Oprócz tego na sprzedaż wystawiony jest także hipermarket Tesco na warszawskich Kabatach. Firma już od kilku lat planuje rozbudowę istniejącego marketu do poziomu dużej galerii handowej. Ze względu na m.in. protesty mieszkańców do inwestycji nie doszło. Co ciekawe, na początku tego roku firma Kabaty Investments Tesco (powołana do realizacji projektu) przygotowała nowy raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Nowe plany zakładają całkowitą rozbiórkę istniejącego obecnie budynku wraz z jego infrastrukturą techniczną. W jego miejsce miałby powstać obiekt wolnostojący posiadający do czterech kondygnacji nadziemnych oraz dwóch kondygnacjach podziemnych.

Zgodnie z nowymi informacjami, Tesco traktuje sprzedaż projektu jako możliwość do pozyskania dużych środków finansowych. W odróżnieniu od sprzedaży pozostałych 9 lokalizacji, aktywo nie zostało zaprezentowane w szerszym zakresie np. na targach nieruchomościowych.

- Stale analizujemy nasze placówki, by mieć pewność, iż nasze super- i hipermarkety są sklepami rentownymi. Na bieżąco informujemy o wszelkich potwierdzonych zmianach w portfolio naszych sklepów, nie komentując spekulacji w tym zakresie. Po zamknięciu nierentownego sklepu naturalnym kolejnym krokiem jest znalezienie nabywcy dla obiektu czy działki - brzmi komentarz przesłany przez biuro prasowe Tesco. Firma nie informuje, czy obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie sprzedaży nieruchomości ani jaka jest oczekiwana kwota, którą powinien wyłożyć zainteresowany inwestor.

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl dotarła do broszury informacyjnej przygotowanej przez BNP Paribas Real Estate. Jest ona prezentowana zainteresowanym inwestorom. Jak wynika z jej treści, nieruchomości (oprócz projektu na warszawskich Kabatach, który nie pojawia się w broszurze) mogą być sprzedawane pojedynczo lub w pakiecie.

Tesco wśród informacji w broszurze informuje o "możliwościach inwestycyjnych" związanymi z nieruchomościami. Chodzi m.in. o potencjał do rozbudowy wielu obiektów handlowych. Opisane są szczegóły związane z lokalizacją sklepów, ich najbliższą konkurencją (np. obecnością innych sieci handlowych) czy zasięg oddziaływania, a także forma prawna nieruchomości.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Erwin 29.11.2018

    Czekamy na sprzedaż reszty sklepów

  • fan Mazgaja 21.11.2018

    nomi git. n8ech sprzedają te swoje brudne i śmierdzàce sklepy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.