10.01.2019/10:22

Tesco zamknie 32 sklepy w Polsce i zwolni 1300 osób! Grupa rośnie, ale u nas wyniki są fatalne

Tesco cieszy się 12. kolejnym kwartałem wzrostu sprzedaży LfL. W Europie jedynym rynkiem, na którym firma wciąż notuje spadki sprzedaży, jest Polska. Wynikom zaszkodził m.in. zakaz handlu w niedziele. Sieć prowadzi na naszym rynku operację pozbywania się nierentownych placówek.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Amman 11.01.2019

  @cyklop28...sprawdź sibie na mapie jaki SM (CHM?) zamykają, a do jakiego HM ty chodzisz jeść ;>

 • Cyklop28 11.01.2019

  Szkoda, że zamkną market przy Fieldorfa w Warszawie, bo - prócz zakupów - lubiłem zachodzić do tamtejszego "Bistro", serwującego smaczne potrawy po dostępnych cenach.

 • Beengood_bee 10.01.2019

  Niezły pogrom. To oznacza że w ciągu 3 lat siec stopnieje o ok 30%. Akcja "Ciach 3". Swoją drogą, to srogie dzbany z managierow, żeby mieć takie problemy ze sprzedażą produktów "chlebek, mleczko, masełeczko". Przecież to nie jest lot na księżyc ani sprzedaż ciuchów, zależna od trendów mody. To jest sprzedaż daily.

 • Amman 10.01.2019

  Gdybym miał zarabiać na każdym przewidzianym przeze mnie zamykaniu sklepów Tesco i redukcji zatrudnienia, to został hymnniestety milionerem. A tak to napiszę tylko 'a nie mowiłem?".

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.