06.06.2017/15:20

Tesco zamknie dziewięć nierentownych sklepów w Polsce

Tesco zamknie dziewięć nierentownych sklepów w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Obecnie brytyjski operator zarządza w naszym kraju siecią ponad 420 hiper- i supermarketów. To już kolejna restrukturyzacja sieci sklepów na polskim rynku.

Jak podkreśla Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. - W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce - mówi Martin Behan.

Firma Tesco poinformowała już o planowanych zwolnieniach pracowników. - Naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce - uważa dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Firma poinformowała o nadchodzących zmianach związki zawodowe oraz lokalne Urzędy Pracy. Sklepy Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska  i Żywiec Kościuszki zostaną zamknięte do 14 września.

Przypomnijmy, że w lutym 2015 r. Tesco zamknęło cztery supermarkety – w Bydgoszczy, Kudowie-Zdroju, Legionowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. W lipcu 2016 r. operator podjął decyzję o zamknięciu kolejnych siedmiu sklepów na polskim rynku w Brodnicy, Chorzowie (Floriańska), Dąbrowie Górniczej (Legionów Polskich), Gdańsku (Żylewicza), Legnicy (Piłsudskiego), Mysłowicach (Brończyka) oraz w Rzeszowie (Boniewskiego). Sklepy zostały zamknięte 1 września ub. r. W październiku 2016 r. poinformowaliśmy, że Tesco zamyka 9 stoisk typu Grill (2) oraz Bistro (7).

W marcu 2017 r. brytyjski operator poinformował zamknięciu dwóch supermarketów, a także sześciu lokalizacji, w których prowadzona jest usługa sprzedaży internetowej Tesco EZakupy. Efektem likwidacji sklepów i ograniczenia skali działalności w internecie były zwolnienia grupowe.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ms 08.06.2017

    Firma Cyrus w ramach umowy handlowej z Leader Prince prowadziła pięć lokalnych sklepów (super markety), zatrudniała około 120 osób. Sąd Gospodarczy 30 sierpnia 2004 roku ogłosił upadłość dłużnika z możliwością zawarcia układu i ustanowił zarząd własny upadłego M. S. sprawowany, co do całości jego majątku. Sąd stwierdził również, iż niewypłacalność dłużnika powstała w sposób okoliczności wyjątkowych i nie zależnych od niego (niewwiązania się przez spółkę Leader Prince sp. z o.o. w Warszawie). W związku z naruszeniami przepisów o konkurencji powyższa spółka sprzedała wszystkie swoje aktywa w roku 2006, następcą prawnym została firma Tesco w skutek różnego rodzaju kreatywnej księgowości firma Jasper, czyli koncern zachodni w celu uniknięcia płacenia wielo milionowych kar sprzedał swój majątek a następca prawny robi wszystko, aby uniknąć płacenia, jakichkolwiek odszkodowań z tytułu niewywiązania się poprzednika z umów klasyczna piramida, którą w Polsce stosuje wiele koncernów międzynarodow

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.