07.09.2020/11:29

Tesco zanim zwinie się z Polski potroi liczbę produktów wege i bio w ofercie

Sieć Tesco poinformowała o potrojeniu liczby produktów wegetariańskich, wegańskich i bio w ramach oferty w sklepach w Polsce. - To odpowiedź na zmieniające się trendy żywieniowe i oczekiwania konsumentów - uzasadnia sieć, która niedawno ogłosiła sprzedaż niemal wszystkich sklepów w Polsce na rzecz duńskiej Salling Group (Netto).

Poszerzony asortyment bio obejmuje takie kategorie, jak mąki, kasze, ryże, makarony, płatki śniadaniowe, przyprawy, muesli, oleje, octy, warzywa w puszkach, ketchupy, passaty, musztardy, słodycze, kawa czy herbata. Z kolei nowości dedykowane dla wegan to m.in. szeroki wybór past warzywnych, napojów roślinnych, zamienników jaj czy majonezu.

- Wprowadzanie zmian i poszerzanie asortymentu to jedne z kluczowych działań w celu spełnienia obecnych oczekiwań klientów i wymagań rynku. Nasi klienci coraz chętniej sięgają po pozycje z ekologicznych upraw, które zawierają naturalne składniki. Bardzo często świadomie poszukują także produktów bezglutenowych, bez cukru, bez laktozy – uzasadnia zmiany w ofercie cytowany w komunikacie Marcin Buczek, lead buying manager w Tesco.

Jednocześnie Tesco zdecydowało się ponad dwukrotnie poszerzyć ofertę wyrobów bezglutenowych i bez cukru, szczególnie w kategorii mąk i gotowych mieszkanek do wypieków, słodyczy i ciastek, a także produktów dla dzieci. To działanie połączone z utworzeniem w 75 sklepach sieci Tesco w Polsce powstała strefa "Takie zdrowie".

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Pusher 09.09.2020

    Ale czy zapłacą za towar ?

  • Czytelnik 07.09.2020

    Nic tylko się cieszyć. Z praktyki TESCO oznacza to,że zaraz po dostawie do sklepów produkty te znajdą się na listach wyprzedażowych. xD

  • Laura 07.09.2020

    To lipny sposób na zapełnienie pustych i ciemnych hipermarketów. Tracą dostawców, zoptymalizowane(zmniejszone) w ubiegłym roku sklepy świeca pustkami. Wprowadzają ryż, zapraszają szczury i myszy. Klasyk powie: Zaraz będzie ciemno

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także