01.04.2020/12:38

Tesco zatrudnia 35 tys. dodatkowych pracowników, by obsłużyć szalejący popyt e-grocery

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich rzucili się na zakupy żywności online. Tesco UK ogłosiło, że wobec szalejącego popytu w ostatnich 10 dniach zatrudniło 35 tys. dodatkowych pracowników i zwiększyło dzienny potencjał dostaw do domu oraz w systemie click&collect z 660 tys. do 780 tys.

W ciągu dwóch tygodni największemu detaliście w Wielkiej Brytanii udało się zwiększyć potencjał obsługi zamówień online o 120 tys. dziennie. W najbliższych tygodniach ma on być zwiększony o dalsze 100 tys. Sieć próbuje w ten sposób nadążyć za błyskawicznie rosnącym popytem na żywność i artykuły pierwszej potrzeby, zamawiane online.

Tesco przyznało, że kupiło powiększyło ostatnio flotę samochodów dostawczych i zatrudniło m.in. 2,5 tys. nowych kierowców oraz 5 tys. pracowników obsługi punktów odbioru zamówień w ramach usługi click&collect.

Dave Lewis, CEO Tesco PLC, osobiście relacjonuje najnowsze działania sieci:

– Po dwóch tygodniach od wprowadzenia narodowej kwarantanny wydaje się, że zaczynamy stabilizować nowy rytm pracy. Stale dostosowujemy sposób funkcjonowania sieci Tesco do zaleceń rządu.

– Nasze zapasy świeżej żywności niemal powróciły do normy sprzed epidemii, mamy dostatecznie dużo owoców i warzyw. W przypadku żywności paczkowanej powrót do normy zajmie jeszcze kilka dni, ale w większości sklepów zaopatrzenie jest niemal pełne, gdzieniegdzie może tylko brakować poszczególnych produktów.

– Wciąż jednak utrzymujemy limity trzech sztuk danego produktu na klienta, tak aby każdy mógł kupić wszystko, czego potrzebuje. Wprowadziliśmy uproszczony system cen i zrezygnowaliśmy z promocji wielosztukowych. Jedynym wyjątkiem są jajka wielkanocne, których wielkie zapasy zgromadziliśmy jeszcze przed epidemią.

– Aby wspomóc pracowników ochrony zdrowia, wydłużyliśmy dla nich godziny pracy sklepów. Utrzymujemy też priorytetowe godziny zakupów dla seniorów i osób szczególnie zagrożonych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Stała klientka Tesco 06.04.2020

    Lubię robić zakupy w Tesco zawsze znajdę to co chce obsługa bardzo miła bony clubcard I dużo fajnych promocji .polecam robić tutaj zakupy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.