24.01.2017/09:37

Tołpa w rękach właścicieli Delicpolu

Resource Partners sfinalizował przejęcie Tołpy – podaje „Puls Biznesu”.

Spółka Torf Corporation Fabryka Leków, producent kosmetyków Tołpa został przejęty przez Resource Partners. Fundusz skupiający się na średniej wielkości inwestycjach w Europie Środkowo-Wschodniej poinformował o przejęciu 70 proc. akcji Torf Corporation.

Pozostałe 30 proc. spółki zostało w rękach Wojciecha Piaseckego, prezesa, oraz Ryszarda Gumińskiego, dyrektora generalnego, którzy będą dalej zarządzali Torf Corporation.

Marka Tołpa powstała pod koniec lat 80. XX wieku, gdy profesor Stanisław Tołpa udowodnił i wykorzystał lecznicze działanie Torfu. Choć jest znana w Polsce, nowy właściciel szacuje, że trudno będzie ją rozwijać za granicą. Dlatego Resource Partners chce skupić się na rozwoju produkcji marek własnych dla zachodnich producentów kosmetyków. Fundusz ma już w takich działaniach doświadczenie – jest właścicielem Delicpolu, który produkuje dla innych podmiotów wysokiej jakości słodycze. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.