26.08.2020/09:37

Tomasz Karolak wyproszony ze sklepu IKEA. Powód – brak maseczki.

Właściciele sklepów apelują do klientów o przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zakupów. Reakcje na te prośby są różne. Tomasz Karolak był święcie oburzony, czego nie ukrywał. 

 

Jak donosi portal wp.pl, aktor, który dziś udał się do jednego ze stołecznych sklepów sieci IKEA został z niego wyproszony. Powodem było niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej.Tomasz Karolak nie krył oburzenia, które wyraził opisując zajście na InstaStory. „Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam z badania krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych. Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu” relacjonował. 

Przy okazji aktor wykazał się też nieznajomością aktualnie obowiązujących przepisów, ponieważ stwierdził, że: „zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem”. Natura czynności takich jak jedzenie chyba też nie jest mu do końca znana ponieważ napisał: „Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że bezczelny ochroniarz przyczepia się do mnie i wyprasza mnie z kierowniczką ze sklepu, a wszyscy w restauracji IKEA kupują i jedzą bez maseczek”.

Przedstawiciele sieci IKEA poproszeni przez portal wp.pl o zajęcie stanowiska w tej sprawie zachowania aktora nie skomentowali, ale wyraźnie podkreślili, że nakaz zasłaniania ust i nosów na terenie sklepów dotyczy wszystkich i nie ma w tym zakresie wyjątków. „Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach" - poinformowała IKEA. Przedstawiciele sieci odnieśli się też w komunikacie do kwestii rzekomego łamania powszechnych zasad, a nawet Konstytucji, tłumacząc, że obowiązekzasłaniania ust i nosa wynika z § 24 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.