18.02.2021/10:52

Tomasz Młynarski nowym prezesem firmy Igloo

Nowym prezesem firmy Igloo, jednego z największych polskich producentów profesjonalnych urządzeń chłodniczych i agregatów skraplających, został Tomasz Młynarski.

Tomasz Młynarski to menedżer z dużym doświadczeniem w zakresie produkcji i sprzedaży różnorodnych rozwiązań chłodniczych. Jest związany z firmą Igloo od ośmiu lat. Wcześniej pracował w niej jako dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, dyrektor strategii i rozwoju oraz dyrektor generalny, odpowiadając za działalność operacyjną przedsiębiorstwa i rozwój rynków sprzedaży w kraju i zagranicą.

Na stanowisko wiceprezesa został powołany Robert Bialik, który pełni jednocześnie stanowisko dyrektora ds. finansowych. Do firmy dołączył w roku 2019. Wcześniej, przez ponad 20 lat, był związany z przemysłem petrochemicznym. Pełnił m.in. funkcje zarządcze w strukturach grupy kapitałowej Lotos, m.in. jako członek rad nadzorczych i prezes zarządu w spółkach: Lotos Park Technologiczny, Lotos Jasło, Lotos Oil i Lotos Infrastruktura.

Wprowadzenie zmian ma na celu dostosowanie struktury firmy do zmian organizacyjnych i właścicielskich, które nastąpiły w Igloo w bieżącym roku. Spółka, która w tym roku obchodzi 35 lat istnienia, stawia na rozwój rynku urządzeń chłodniczych w Europie i Ameryce Północnej oraz nowe technologie redukujące zużycie energii i emisję CO2.

Igloo wiąże duże nadzieje m.in. z dynamicznym rozwojem rynku e-grocery, na którego potrzeby projektuje i wytwarza rozwiązania chłodnicze. Firma poszerza również swoją linię produkcyjną agregatów skraplających inwerterowych „Multicool”, które gwarantują zmniejszenie o minimum 50 proc. zużycia energii elektrycznej.

W tym półroczu Igloo planuje wprowadzenie nowych, innowacyjnych urządzeń dostarczających chłód i energię grzewczą. Urządzenia dostosowane do różnorodnych wielkości obiektów handlowych pozwolą zrealizować w praktyce ideę tzw. budynku zeroenergetycznego. Opracowane przez Igloo rozwiązanie umożliwi tworzenie nowych systemów zarządzania energią. Ich wdrożenie przełoży się na oszczędności energetyczne nieosiągalne przy zastosowaniu konwencjonalnych instalacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także