13.10.2020/15:20

Tomasz Syller, Wasz Sklep Spar: Rząd nie wyciągnął wniosków z pierwszego lockdownu

Przywrócenie "godzin dla seniorów" w sklepach między godz. 10 a 12 rano to dowód na to, że rząd nie wyciągnął wniosków z tego, co działo się wiosną w handlu - przekonywał podczas Retail&FMCG Congress 2020 Tomasz Syller, członek zarządu Wasz Sklep Spar - operatora sieci Spar w Polsce.

- Godziny dla seniorów były bardzo szczytną ideą podczas pierwszego lockdownu, ale nie wyciągnięto z tego żadnych wniosków - mówił Syller, narzekając na brak konsultacji rozwiązania z branżą handlową. - Mamy bardzo praktyczne doświadczenie, które pokazuje, że te dwie godziny przeznaczone dla osób starszych to tak naprawdę dwie godziny wyjęte z handlu, ponieważ osoby starsze tak czy siak dokonują zakupów w dogodnych dla siebie godzinach - ubolewał Tomasz Syller.

Członek zarządu Wasz Sklep Spar podkreślił, że istnieje wiele innych sposobów na wspieranie osób starszych przez sklepy. - Wdrożyliśmy inne działania w tym kierunku, na pewno nie było to reglamentowanie godzin dostępu, czy preferowanie osób starszych w określonych godzinach. Chodzi o szerszą filozofię: jeżeli chcemy wspierać i chronić osoby starsze, to róbmy to przez cały czas, a nie tylko w wybranych godzinach - zaapelował przedstawiciel sieci Spar.

Tomasz Syller wyraził nadzieję, że w nadchodzących dniach i tygodniach sektor handlu nie będzie zaskakiwany decyzjami rządzących, które mogłyby wywrócić biznes do góry nogami.

- Im mniej legislacji, tym lepiej. Sądzę, że jeżeli nas ustawodawca powstrzyma się szczególnie od pochopnych działań, to przedsiębiorcom będzie się lepiej wiodło i zostanie zapewniony podstawowy warunek prowadzenia biznesu: przewidywalność - oświadczył Tomasz Syller.

Przedstawiciel sieci Spar wyraził też opinię, że w Polsce de facto nie istnieje coś takiego, jak komunikacja rządzących z przedsiębiorcami działającymi w branży handlowej. - Czasami usiłuje się tworzyć pozory takiej komunikacji, by próbować autoryzować rozwiązania, które zostały już wcześniej przyklepane - powiedział Tomasz Syller.

Partnerzy Retail & FMCG Congress Poland & CEE (wiadomoscihandlowe.pl)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także